AKSOY’DA SPOR

BEDEN EĞİTİMİ ZÜMRESİ FAALİYET ALANLARI

Not: (Ana Başlıkların Sıraları Numaralar ile Belirtilmiştir. Ana Sekmelerin altında bulunacak sekmeler ise Alt Sekme olarak belirtilmiştir).

1- Beden Eğitimi Ders İşleyiş Usul ve Esasları

Okulumuzun çatısı altında 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan her bir öğrenci dönüşümlü olarak, bir hafta beden eğitimi dersi almaktadır.

2- Spor Okulları (Kurslar)

Eğitim-öğretim süreci boyunca beden eğitimi zümresi sorumluluğunda öğrenci isteği ve talebi doğrultusunda çeşitli branşlarda hafta içi  spor kursları açılmaktadır.

( Alt Sekme) Branşlarımız

– Yüzme

– Basketbol

– Futbol

– Voleybol

– Masa Tenisi

 ( Alt Sekme) Antrenman Gün ve Saatleri

( Alt Sekme) Faaliyet Takvimi

( Alt Sekme) Duyurular

( Alt Sekme) Haberler

3- Outdoor Faaliyetlerimiz ( Doğa Sporları)

Hafta sonları, sömestr tatilleri ve yaz tatillerinde öğrenci ve velilerimizle birlikte doğal yaşamı tanıtmak ve sevdirmek amacıyla;

– Doğa Yürüyüşleri

– Günü birlik veya konaklamalı  kamplar

yapılmaktadır.

 ( Alt Sekme) Spor Koçluğu Projesi

Bu proje,  pandemi süreci boyunca evde hareketsiz kalan çocuklarımıza düzenli ve sağlıklı beslenmek, düzenli fiziksel aktiviteler yapabilmelerinde beden eğitimi zümresi öğretmenlerince kılavuzluk yapmak ve bu çalışmadaki her bir uygulamayı ebeveynlerimizle paylaşmak adına yapılan bir uygulamadır.

Spor Koçluğu, öğrencinin daha başarılı olması için neler yapması gerektiğini planlayan, kişinin zayıf noktalarını görmesine yardımcı olan ve öğrencinin içinde bulunduğu duygusal ve fiziksel girdaptan çıkmasına destek olurken, bireyin gerçek potansiyeli ile buluşmasında etkin rol oynayan profesyonel bir çalışmadır.

( Alt Sekme) Sevgi ile Spor El Ele Projesi

– Sporcu Beslenmesi

– Sporda Zihinsel Antrenman

– Sporda Fiziksel Gelişim ve Sporcu Sakatlıkları

 ( Alt Sekme) Hareket Becerisi Eğitimi Projesi

Bu proje, okul öncesi 3 – 6 yaş arası öğrencilere yönelik bu çalışmada çocukların hareket becerileri, motor gelişimleri, el-göz koordinasyonları, komut alma ve grupça hareket edebilme yetisini geliştirmeye yönelik bir çalışmadır. Çocuklarımızın akademik gelişimlerine ek olarak fiziksel, duygusal ve mental gelişimleriyle bir bütün olarak değerlendirilmektedir.

 

4- Yaz Okulları

Hem kurumumuzun çatısı altındaki öğrencilere hem de kurum dışındaki öğrencilere yönelik yaptığımız yaz okulları, 3’er haftalık dönemden toplam 3 grup olarak yapılmaktadır. Okullar kapanır kapanmaz hafta içleri her gün 09:00’dan akşam 15:00’a kadar öğrencilerimiz kendi yaş gruplarına ayrılarak, kız ve erkek öğrencileri ayrı ayrı olarak dönüşümlü Manevi Eğitim ile birlikte yüzme, güzel sanatlar dersleri almaktadırlar. Ayrıca çocuklarımız servislerle evlerinden alınıp evlerine bırakılmakta, öğlen ve ikindi öğün yemeklerini de okulumuzda almaktadırlar.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)