OKUL ÖNCESİ

Muradiye Öğretim Kurumları Anaokullarının öğretim programı 36-66 ay çocukların zihinsel, fiziksel, sosyal-duygusal ve kişilik gelişimlerini desteklemek üzere çocuğu merkeze alan ve düşünmeye sevk eden, ezberci yaklaşımdan uzak, eğlendirerek öğreten, yaşayan bir sistem üzerine temellendirilmiştir.

Özenle yapılandırılmış ortamlarda İfade ve yorum yeteneği gelişmiş, zengin dil kullanımını önemseyen, ‘değerler her zaman her yerde’ prensibine sahip, estetik ve sanatsal bakış açısı gelişmiş çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen sistemimizle çocuklarımız eğlenirken öğrenmenin tadına varmaktadır.

Muradiye Okul Öncesi öncelikle sevgi ve bilgiyi harmanlamış rol- model olabilen , hizmet anlayışı ile manevi ve kültürel  değerlerimizi  aktarabilecek bir eğitim kadrosuna sahiptir.

Eğitim, öğretimin ilk tohumlarının atıldığı Sevgi Anaokulları proje ve değerler eğitimi ağırlıklı sistemiyle öğrencilerini kendi yaşayacakları yüzyıla hazırlamaktadır.

Öğrencilerimizi  sevgi , ilgi ve şefkatle kucaklarken  Gems (deney) tabanlı, keşfe yönelik  eğitim programlarımız  ile onların merak etmelerine ve keşfetmelerine yönelik etkinlikler düzenleniyor, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlıyoruz.

Okul Öncesi Eğitim Kurumlarımızda yer alan geniş, aydınlık ve yaş düzeyine uygun, teknolojinin tüm olanaklarına sahip sınıflarımız, sosyal tesislerimiz, oyun parklarımız, sağlık birimimiz ile modern bir okul öncesi eğitim kurumunun sahip olması gereken tüm özellikleri taşıyoruz.

Öğrenmenin yoğun olduğu, alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin biçimlendirildiği Sevgi Anaokulunun da öğrencilerimizi mutlu, hayal gücü zengin, öz güvenli,  milli ve manevi değerlere sahip bireyler olarak ilkokula etkin bir biçimde hazırlıyoruz.

Okul Öncesi Eğititim Kurumlarımızda  öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurduğumuz öğrencilerimizi aktif kılacak öğretim yöntem ve tekniklerini kullandığımız İngilizce programımızla, iddialıyız. Çocukların İngilizceyi hedef olarak değil araç olarak gördüğü  İngilizce

derslerimiz Story –Telling (Hikaye Anlatma Tekniği )ile dersten çok  bir eğlenceye dönüşmektedir. Yabancı Dil Eğitim Programımızı, İngilizceyi etkin öğrenme ortamlarında oynadığımız oyunlar, söylediğimiz şarkılar, izlediğimiz ve dinlediğimiz CD’ler  ve  videolar  eşliğinde

uyguluyoruz. Öğrencilerimizin  İngilizceyi yaşamın bir parçası olarak görmelerini sağlıyoruz.

 

Muradiye'de Küçük Bir Çaba, Büyük Bir Geleceğe Atılan Dev Bir Adımdır.

Öğrencilerimizin farklı birçok alanda kendilerini ifade etmelerine olanak sağlayacak etkinliklerle onların tüm gelişim alanlarını destekliyoruz.

Erken yaşlardan itibaren onları müzik, jimnastik, drama, kodlama gibi farklı etkinliklerle tanıştırarak ilgi ve eğilimlerini belirliyor, besleyip geliştiriyoruz.

Öğrencilerimizin sosyal sorumluluk projeleri ve takım çalışmaları ile öğrenme motivasyonlarını yükselterek bilgiye daha kalıcı yollardan ulaşmalarını hedefliyoruz. Öğrenciler bu çalışmalarla araştırma becerileri kazanırken  güçlü oldukları yönlerini fark ederler. Bunun yanında kararlı bir şekilde çalışmalarını tamamlama duygusu kazanırlar.

Kültürel gezi ve doğa gezileri ile kendi yaşantıları ve izlenimleriyle eğlenirken öğrenen , öğrenirken büyüyen, büyürken de mutlu olan bir SEVGİ NESLİ yetiştiriyoruz...