İLKOKUL

Kaliteli, Birikimli, İnançlı Eğitim Kadrosu İle, Muradiye İlkokulu

Akademik ve sosyal etkinliklerle her gün yepyeni bilgiler öğrenen Muradiye İlkokulu  öğrencileri  öğrendikçe daha mutlu oluyor. Çünkü Muradiye İlkokulu Eğitim Kadrosu “ Mutlu öğrenciler başarılı olur “ inancıyla her bireyin benzersiz olduğu  bilinciyle, öğrencisinin gelişiminin her aşamasını dikkate alarak  bütün çocukların, kendi özelliklerine göre çeşitli başarı düzeylerinde öğrenebileceklerine inanarak hizmet eder.
Muradiye İlkokulu öğrencisi şefkat, destek ve saygı gördüğü ortamda öğrenci merkezli eğitim programı ile geleceğe hazırlanır.
Muradiye İlkokulu, öğrencilerine davranışlarının sorumluluklarını üstlenmeyi öğretirken zihinsel disiplin kazandırmayı hedefler. Merakı, araştırmayı, keşfi teşvik eden öğrenme ortamları ve kaynaklar sağlar

"Muradiye İlkokulu"nda Akademik Program

HEDEFİ GÖZÜNE KESTİREN; DURMADAN, YORULMADAN HEDEFİNE KOŞAN MURADİYE İLKOKULU ÖĞRENCİSİ
Okuduğunu anlama, yorum ve düşünme becerilerini geliştirmek üzere pek çok farklı metin okur.
Bakış açısını geliştirmek üzere proje ve çalışmalar yürütür, kendini ifade etmeyi öğrenir.

En uygun öğrenme ortamlarında, akıllı tahtaları kullanarak  birbirinden farklı etkinliklerle, zengin materyallerle yaparak ve yaşayarak öğrenmenin keyfine varır.

İlgi ve yeteneklerine göre seçtiği kulüplerde arkadaşlarıyla hem öğrenir, hem eğlenir.
Sporda zevk almayı öğrenir. Sosyal etkileşim, iş birliği, takım çalışması becerilerini edinir;  strateji  geliştirmeyi, sorun çözmeyi ve rekabet etmeyi gerektiren ortamlarda bulunur.
Kendi yeteneklerini tanıyan ve geliştiren, özgüvenli, başkalarının haklarına saygılı ve toplumla uyumlu birer birey olarak yetişir.
Başarılı olduğunda coşkusunu yaşarken başkalarının başarılarını takdir eder.