Özel Muradiye Öğretim kurumları 1985 de çıkmış olduğu yolda "Önce İnsan" felsefesiyle eğitim ve öğretimde topluma kazandırdığı bireyler ile gurur duymaktadır. "Asil geçmişten aydınlık geleceğe" köprüler kurabilmek adına "HAK VE ADALET" adına hizmet eden, ilme yön veren nesiller yetiştirmek gibi bir ufkun sahibi olan, varoluş amacı Milli eğitim temel kanununda da anlamını bulan temel felsefeyi sahiplenmek, dolayısı ile önce insan sonra alanında lider "MÜKERREM NESİLLER" yetiştirmektir.

   Özel Muradiye Öğretim Kurumları, Uzman Eğitim Personelin görev yaptığı okulları 1985 yılından bugüne eğitim ve öğretimde tercih edilmenin haklı onurunu yaşıyor.

"Nene Hatun" gibi zorlukların zorbalıkların karşısında devleşen; vatana can feda diyen,
"Sevgi" gibi akılları ve gönülleri insan kılan dünyayı huzurla kuşatan,
"Yavuz" gibi kararlı neyi niçin istediğini bilen,
"Ahmet Yesevi" gibi gönüllere ışık tutan,
"Kardelen" gibi zorluklara meydan okuyan, zor günlerin dostu olan,
"Aksoy" gibi ak soylu nesiller yetiştirme sevdasında olan,
"Hüsniye Hatun" gibi dünyaya hoşgörü penceresinden bakan,
"Kanuni" gibi adaletle hükmeden Tüm dünyaya Muhteşem dedirten,
ve zirvelerle uyumlu..

    Özel Muradiye Öğretim Kurumları, değişimin gelişim olduğunun farkında olan, kendi çıkarları için asla haksızlıklara göz yummayan, milli manevi değerlerinin farkında olan, sanatın incelikleriyle şahsiyetini işleyen, araştıran, karşılaştıran, yorumlayan, okuyan, düşünen, çözüm üreten, sevgisini tüm dünyayla paylaşan "ÖNCE İNSAN SONRA LİDERLER" yetiştirir.