Kompozisyon ve Makale Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllendirildi.


    2017_2018 Eğitim_Öğretim Döneminde Vakfımızın 40. Yılı münasebetiyle ortaokul ve liselerimiz düzeyinde gerçekleştirilen “GEÇMİŞTEN GELECEĞE VAKIF MÜESSESESİ” konulu makale ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz ile danışman öğretmenlerimize Vakıf merkezimizde ödülleri takdim edildi.


    Ödül töreninde konuşan vakıf başkanımız Sayın Cengiz DUYGULU;  Yarışmanın, Muradiye Kültür Vakfı’nın kuruluşunun 40. yıl dönümü münasebetiyle düzenlendiğini, manevi kökleri İslam tarihine ve Hz peygamber (S.A.V)’in rehberliğindeki uygulamalara dayanan ve en güzel örnekleri Selçuklu ve Osmanlı dönemleri boyunca atalarımız tarafından ortaya konan vakıf müessesesine dikkat çekerek, bu müessesenin neşet ettiği dinamikleri ortaya koymak; gençlerin vakıf çalışmalarına ilgisini çekebilmek ve bu çalışmaların içinde yer almaya dönük manevi ve sosyal motivasyonlarına katkıda bulunmanın amaçlanarak gerçekleştiğini ifade ettiler. Emeği geçen bütün idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerini sunarak vakıf hizmetlerinin sonsuza kadar devam etmesi temennilerinde bulundular…


    Yine ödül töreninde söz alan Genel Müdürümüz Sayın Hayrullah KARAKUŞ konuşmasında, 
Yarışmanın genel hedef kitlesi olarak Kurumlarımızda öğrenim gören bütün ortaokul ve liselerin 5, 6, 7,  8,  9,  10,  11 ve 12. sınıf öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildiğini, Ortaokul kategorisinde kompozisyon, lise kategorisinde makale yarışması olarak düzenlendiğini ifade ettiler. Ayrıca; hitaplarında, en güçlü ve etkili iletişim araçlarının başında gelen unsurun kalem olduğunu, söz ile ifade edilemeyen hususların cümle cümle, satır satır kalemle anlatıldığını, teknolojinin yaygınlaştığı günümüzde kalemin sessizce günlük hayatımızdan çıkarak ona verilen değerin azaldığı yerde Muradiye okullarımızın çok değerli Edebiyat ve Türkçe öğretmenlerimizin çaba ve ufkuyla karanlıkları devirmek için en etkili aracın kalem olduğu bilinciyle öğrencilerini okumaya, düşünmeye sevk etmekte ve yazının gücüyle onları aydınlık bir çağın kapılarını açmaya hazırladıklarını vurgulayarak, bu yarışmada bu amaçla düzenlendiğini dolayısıyla emeği geçen bütün idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerini ilettiler.


    Takdim edilen Ödüller: 
    Her iki Kategoride Öğrenci ve Danışman Öğretmenler ayrı ayrı olarak;
    Birincilik Ödülü; Umre Seyahati, 
    İkincilik Ödülü; lap-top bilgisayar,
    Üçüncülük Ödülü; tablet bilgisayar
    1. mansiyon’a ; yarım altın ve 2. mansiyon’a; çeyrek altın 
ile ödüllendirildiler.